28.09.11

dekoratīva krāsa sienām ar trafareta zīmējumu

Sienu krāsošanai izvēlēta metālikas krāsa (STO metallic), kuru uzklājot ar cimdu (speciālā tehnikā) ir iespējams panākt dziļuma efektu. Izvēlēti divi toņi, kuru pāreja noformēta trafaretu tehnikā.

21.09.11

Lazūrkrāsas efekts

 

Tikko pabeigta sienu dekorēšana ar lazūrkrāsu.
Izmantojot tampona tehniku. Efekts ļoti līdzīgs kā dekoratīvajam apmetumam, taču sienas ir pilnīgi gluda, kas ir ieguvums gan telpu uzkopšanas, gan estētsikā ziņā.

Darbi objektā vēl nav pabeigti, bet jau šobrīd sienu apdare lieliski sasaucas ar  "māla" grīdas flīzēm





07.09.11

Sienu apgleznošana

Sākumā gleznoju uz papīra, uz audekla un kartona.
Taču reiz kāds (vairs neatminos kurš) jautāja: "vai sienu apgleznot vari"?
Un es neatbildēju... bet ķēros pie otas!
Lūk rezultāti:

  





 




  

Miniatūra dzīvojamā istaba - viss iekļauts 14 m2!

Projekta realizācija 2009. gads
Kā ikvienam manam interjera projektam iedvesmas avots bija istabas saimniece – šoreiz Zinaīdas kundze, kura nodzīvojusi garu un krāsainu mūžu. Lielāko daļu pavadot Padomju Savienības diktētajā režīmā, kura laikā pieredzēti vislabākie un atmiņā paliekošie gadi, Zinaīdas interjeram piedienētu atsauces uz šo laiku. Vēl viena svarīga detaļa – istabas saimniecei, dēļ jaunībā sportojot gūtajām traumām, ir apgrūtināta pārvietošanās spēja, kas nozīmē, ka aizvien vairāk laika tiks pavadīts istabā. Sekojoši – istabai ir jābūt komfortablai, neuzbāzīgai, gaisīgai un visam ir jābūt rokas sniedzamības attālumā no gultas. Zinot Zinaīdas aizrautību ar istabas augu kopšanu, nolēmu dizainu veidot kā vasaras namiņu – verandu, lai nojauktu robežu starp telpu un āra dārzu, kurš vasarā uzzied uz saimnieces balkona. Te arī radās doma par režģa veida aizslietņiem, kuri tik raksturīgi dārzā.

Apgaismojums.
Lielākā nozīme lokālajam un fona apgaismojumam. Lokālais, lai izgaismotu guļamzonu un dotu gaismu gultā lasot vai rakstot un fona, lai piešķirtu telpai apjomu. 12 m2 nav daudz, tādēļ tik svarīgi telpu paplašināt izgaismojot stūrus un atsevišķas detaļas. Šoreiz vispārējais apgaismojums kalpo arī kā fona, jo atspīd skapja spoguļa durvīs, vēl vairāk pastiprinot redzes apmānu un radot plašākas telpas sajūtu. Lokālā apgaismojuma slēdzis projektēts tā, lai viegli varētu ar to manipulēt pat nepieceļoties gultā sēdus (1,4 m no grīdas līmeņa). Aiz radiatoru aizslietņiem ir slēpts fona apgaismojums, kuram piešķirta funkcionālā nozīme, ja aiz aizslietņiem glabā mantas – tās var labi pārredzēt.

Grīda.
Grīda izvēlēta apzināti – īsta koka parketu ieklāt liedz budžets, tādēļ atrasts risinājums – vairogparkets, kura sastāvā, atšķirībā no lamināta, ir masīvkoks. Nodilumizturība lielāka un kopšana vieglāka.
Sienas.
Šoreiz sienu un griestu apdarei tiek veltīta pastiprināta uzmanība, jo tiek izlemts, ka apdares materiāliem (ieskaitot špakteļmasu) ir jābūt ekoloģiski tīriem un bez cilvēkam kaitīgiem piemaisījumiem. Un tieši šinī projektā raidījumam pievienojas jauns sponsors „Color Line”, kurš piedāvā vācu kompānijas STO produkciju, pateicoties kuram Mājokļa jautājums var beidzot izmanot Eiropas standartiem visatbilstošākos materiālus. Vienu no sienām un pretējās apakšdaļu krāsoju pašrocīgi ar krāsu kurai piemīt metālisks efekts. Neticami, bet arī šī krāsa nesatur neorganiskus ķīmiskus savienojumus, kuru izgarojumi ir cilvēkam indīgi ieelpojot, kā tas ir ar daudzām citām būvmateriālu veikalos pieejamām krāsām. Šo krāsu uz virsmas uzpūšot, var iegūt pilnīgi metāla virsmai raksturīgu faktūru. Šoreiz izmantoju mākslinieciskāku metodi – krāsotāja cimdu ar kura palīdzību lokveida kustībām klājot krāsu, veidoju šķietami slīpēta metāla virsmu, kuru vienreizēju padaru ar šablona palīdzību. Pārējās sienas klājam ar biezu baltu faktūrkrāsu, kura atgādina dabīgo kaļķa apmetumu (vēl autentiskākam rezultātam to var pēc uzklāšanas ar špakteļlāpstu vietām nogludināt).


Mēbeles.
Accentas iebūvētais skapis ar režģotiem durvju pildījumiem un pēc pasūtījuma veidotais plaukts. Kompozīciju papildina Čiekurā iegādātā gulta, kurai zem matrača var glabāt ne tikai gultas veļu, jo visa gultsapakša ir veidota no atvilktnēm – ļoti ērts variants mazgabarīta istabām. Kā TV galdiņš kalpo no līmētiem priedes dēlīšiem veidotā palodze. Daudzi aksesuāri iegādāti veikalā - noliktavā Depo, tai skaitā ar zeltītu metāla krāsu appūstie kārklu režģīši, kurus izmanto dobju norobežošanai dārzā.
Visbeidzot.
Efekts ir panākts, jo pat istabas saimnieces meita netic, ka viss šeit ir īsts – tik neticami izskatās daudzās puķes un dārza efekts. Apciemojot saimnieci pēc divām nedēļām, redzu prieku viņas acīs un uzklausu stāstu par ērto gulēšanu. Sajūta kā dzīvojot dārza mājiņā – man prieks, ka cilvēkam ar kustību traucējumiem esmu spējusi ienest daļu dabas istabā!

Vīrieša guļamistaba ar Āzijas interjera dvesmām

Interjera dizains: Inga Romberga
Būvdarbu vadītājs: Aigars Putriņš
Interjera foto: Matīss Markovskis

Andra Zeibota guļamistabas interjera projekts, kurš realizēts TV pārvērtību raidījuma „Mājokļa jautājums” ietvaros.

Interjera konceptuālais risinājums veidots saskaņā ar orientālisma stilu, lai radītu atbilstošu fonu saimnieka interesei par Tālo Austrumu reliģiju, dzīvesveidu un vidi, vienlaikus cenšoties istabu veidot maksimāli vīrišķīgu, nepiebāztu un meditatīvi vienkāršu.

Griestu krāsa neitrāli balta.

Sienu apdarei izvēlējos vinila tapetes divos gaišos toņos ar maigu zamša efektu. Lai radītu man tik tuvo iluzoro apmānu un padarītu miniatūro telpu (tikai nepilni 10 kvadrātmetri) plašāku, sienu apakšējai daļai izmantoju tapetes siltā tonī, bet augšējo daļu noformēju neitrāli pelēku. Šīs paņēmiens (miksēt aukstos un siltos toņus) ir labi pazīstams glezniecībā, jo tieši tas rada dziļuma un telpas efektu. Dalījuma vietas norobežoju ar lakota koka līstītēm, kuras pie sienas tika līmētas.

Grīdai – “Quick-step” lamināta segums sarkankoka tonī, kuru atdzīvina gaiša aitāda.


Apgaismojums – mūžīgi spītējot novecojušajai Padomju laiku parašai – izvietot vienu lokālo apgaismes ķermeni telpas centrā, novirzīju to uz vienas sienas pusi, lai šis gaismeklis izgaismotu ne tikai telpas centru, bet arī stūrus un nepadarītu tos ēnā slīgstošus. Divus pretējos telpas stūrus izgaismoju ar sienā 1,2 m augstumā izvietotiem regulējamiem gaismas objektiem, kuru gaismu var virzīt pēc patikas, tādējādi mainot telpas noskaņu.

Detaļas un mēbeles.

Kamīns – riģipša karkass ar metāla profilu konstrukciju, gruntēts, krāsots baltā pamattonī (matēta ūdensemulsijas lateksa krāsa, Beckers) pēc nožūšanas krāsots ar Atelier akrila krāsām bronzas un zelta tonī. Kamīna restēm izmantota aizkaru stangas furnitūra.


Aizslietnis radiatoram – koka karkass, lakots, krāsots stiklšķiedras audekls – individuāls pasūtījums.

Griestu aizslietnis – lakota koka karkass, apvilkts ar kokvilnas audumu –individuāls pasūtījums.

Skapji abpus kamīnam – lakots koks – ražotājs „Čiekurs”.

Seklie skapji abpus gultai un kaste aizkaru stangai virs durvīm - individuāls pasūtījums „Accenta”

Gulta ar noceļamu plauktu - „MB mēbeles”

Kokosšķiedras matracis – „Mājīgais Nams”

Bambusa sega – „Unikulma”

Gultas pārklājs, aitāda un aizkari – „The Pier”

Žalūzijas – veikals-noliktava „Depo”

Gaismas ķermeņi – b/n „Kurši”

Bērnistaba Teikā

Projekta realizācija 2010. gads



Interjera dizains: Inga Romberga
Būvdarbu vadītājs: Aigars Putriņš
Interjera foto: Matīss Markovskis



 

Divistabu dzīvokļa projekts daudzstāvu namā Rīgā. Astra Lux

Projekts
2011. gada maijs










 3D vizualizācijas: Inga Romberga










                         


Realizācija
2011. gada augusts
... 
Dizains un autoruzraudzība: Inga Romberga
Būvdarbu vadītājs: Aigars Putriņš
Interjera foto: Inese Kalniņa

 
Dizains un autoruzraudzība: Inga Romberga
Būvdarbu vadītājs: Aigars Putriņš
Interjera foto: Inese Kalniņa


Dizains un autoruzraudzība: Inga Romberga
Būvdarbu vadītājs: Aigars Putriņš
Interjera foto: Inese Kalniņa

Sienu apdare


Sienu dekoratīvā apdare
...


Tas ir mans izaicinājums apdares materiāliem un krāsām! Neiedomājamas materiālu kombinācijas, dažādu stilu ornamenti un faktūras, ar kurām spēlējoties iegūstu „dzīvu” attēlu, kuru var aptaustīt un, aplūkojot no dažādiem skatu punktiem, tas nezaudē radīto efektu. Līdzīgi kā antīkie mākslinieki, arī es izmantoju cilvēka redzes īpatnības, lai radītu nepieciešamo iluzoro apmānu.



Ir lieliski, ja man izdodas paralēli sienu apdarei projektēt arī visu interjeru, tad iespējams panākt vēl lielāku iespaidu, jo papildus varu izvēlēties maksimālam efektam nepieciešamo apgaismojumu.

Kad es gleznoju

Gleznošana
Gleznoju sev un savai izaugsmei. Labprāt veidoju izcilu mākslas darbu kopijas, studējot līdzekļus ar kuriem ir panākts neatkārtojamības iespaids. Paralēli iepriekšminētajam, gleznošana attīsta krāsu un formu izjūtu, kura tik nepieciešama harmoniska interjera izveidei.



Gleznojot eksperimentēju ar krāsām un faktūrām. Arī gleznošanas tehnikas izvēlē atļaujos novirzīties no standarta risinājumiem, tādējādi veidoju savu izpratni par savienojamām un nesavienojamām lietām.



Kad es projektēju interjerus...

Interjers



Galvenais interjerā ir cilvēks, tādēļ mans uzdevums ir radīt pašu piemērotāko vidi konkrētajam personāžam. Neaizraujos ar jaunāko modes tendenču un Top produktu uzspiešanu pasūtītājam. Tā vietā pievēršos cilvēkam un viņa temperamentam, izmantojot savas psiholoģijas zināšanas, nosaku atbilstošāko stilu kā arī krāsu un faktūru kombinācijas.

Esmu elastīga savā domāšanā un radošajā izpausmē, tādēļ nav konkrēta stila, kurā darbojos... mīlestība pret savu un citu darbu atsver visu.

Gūstu milzu gandarījumu no jebkura stila interjera izveides.

Tik nepieciešamo „odziņu” ienes pats pasūtītājs, jo manis veidotais interjers ir kā manis veidots īpašnieka portrets.

Šis tas par mani

Mans interjera dizaineres stāsts sākas ar nagliņu iedzīšanu koka klucītī... Griestu nokrāsošana zilā krāsā un regulāra visu mēbeļu pārbīdīšana mammas istabā bija tikai pumpuriņi, jo līdz īstajam brīdim, kad ziediņi sāka vērties vaļā, pagāja ilgs laiks. Smalkāk uzrakstīšu vēlāk. Galu galā aprakstam ir jābūt pietiekami lasāmam, lai vēlāk to varētu publicēt kā savu biogrāfiju. Vienīgais ko pagaidām pateikšu ir tas, ka esmu gan skolās, gan arhitektu birojos uzturējusies. Ko tas man deva? Nu tik, cik es varēju paņemt. Tātad. Turpinājums sekos...